Aktualita

Oceněná rekonstrukce obecního domu v Pikově

Obecní domek v Pikově, neboli Pastouška, prošel v roce 2010/11 kompletní rekonstrukcí. V první fázi byly zrekonstruovány toalety a vodovodní, kanalizační přípojky. Tuto fázi finančně podpořilo Společenství obcí Čertovo břemeno. Druhá fáze rekonstrukce následovala po podání úspěšného projektu „Pastouška 2010“ na výzvu Občanského sdružení MAS Krajina srdce. V druhé komplexnější etapě rekonstrukce budovy došlo k výměně střešní krytiny, opravě a zateplení stropu, výměně oken a dveří, byly opraveny vnitřní omítky, vytvořena nová vnější fasáda a položena nová podlaha. Před budovou vzniklo zázemí pro cyklisty a kolemjdoucí, včetně nového chodníku a parkových uprav přilehlých ploch. Došlo i k nákupu potřebného vybavení obecního domu.
Úsilí členů Sboru dobrovolných hasičů v Pikově, kteří zajišťovali celou rekonstrukci a jejich ochotu vybrat mezi sebou finanční obnos potřebný pro rekonstrukci, ocenil i hejtman Jihočeského kraje cennou hejtmana vyhlašovanou v rámci soutěže Vesnice roku 2011.
Velký dík patří všem, kteří se na rekonstrukci Pastoušky podíleli, za jejich pomoc, ochotu, odhodlání a vytrvalost dovést projekt až do úspěšného konce. Poděkování patří i starostovi městyse Borotín Ing. Antonínu Brožovi mimo jiné za nominaci na cenu hejtmana. • Vztaženo k:  • Odkazy:  • Vloženo: 2012-05-15 00:14:10  •  Kategorie: Vztaženo k Pikovu


<« Zobrazit více aktualit «  předchozí | následující  »